ГОЛОВНА Останні події
Прес-релізи
Зворотній зв’язок Контакт Про нас

Прес-релізи

Економна поки світить, але небезпечна, коли згасне
2 лютого - Всесвітній день водно-болотних угідь
Ви не сміття палите, а природу
3 грудня - міжнародний День боротьби з пестицидами
7 липня - день працівника природно-заповідної справи
Боротьба з бур'янами - необхідність, а недбальство - злочин
Огляд обласних ЗМІ
Година землі
17 червня - Міжнародний день боротьби з опустелюванням
22 травня Міжнародний день біологічного різноманіття
23 серпня - День Державного Прапора України
Кажани - нічні охоронці лісу
Національний природний парк
Відбулись громадські слухання по заводу Kronospan
Створення Українсько-Білоруського транскордонного біосферного резервату «Прип’ятське Полісся»
Щоб завтра не було пізно…
Пластик і синтетика: такі корисні та шкідливі
Центральному Поліссю – сертифікат ЮНЕСКО

Створення Українсько-Білоруського транскордонного біосферного резервату «Прип’ятське Полісся»

Щодо питання створення Українсько-Білоруського транскордонного біосферного резервату «Прип’ятське Полісся»

 

(Волинською / Житомирською / Рівненською) обласною державною адміністрацією 23/24 грудня 2019 р. організовано і проведено зустріч щодо створення транскордонного біосферного резервату ЮНЕСКО «Прип'ятське Полісся».

Передісторія почалася на форумі регіонів у Житомирі, який відбувся 3 жовтня 2019 року де Президенти України та Республіки Білорусь погодили низку заходів щодо посилення співпраці між нашими країнами, серед яких і створення спільного транскордонного біосферного резервату на Поліссі. Додатково, під час форуму було створено робочу групу, та розробилено план роботи, знайдено партнерів та фінансові ресурси. З початку 2020 року розпочнеться робота безпосередньо на території, яка планується до залучення до складу біосферного резервату (північний схід Волині, північ Рівненщини та північний захід Житомирщини).

Анастасія Драпалюк, начальник відділу формування та розвитку територій природно-заповідних фонду Департаменту заповідної справи Мінекоенерго, яка є Головою робочої групи з Української сторони повідомила присутніх про те, що робота із створення біосферного резервату буде координуватися міністерством за фінансової підтримки Українського товариства охорони птахів в рамках проєкту «Полісся – дика природа без кордонів: збереження одного з найбільших у Європі природних регіонів», робота в областях буде проводитись за сприянням облдержадміністрацій. Особливо наголошено на тому, що біосферний резерват – це не заповідник, а лише територія, де люди добровільно заявили про намір привести свою діяльність у відповідність до принципів сталого розвитку. Такі території із понад 120 країн світу об’єднані у світову мережу біосферних резерватів (UNESCO World Network of Biosphere Reserves). В Україні діє 8 біосферних резерватів. Всі вони відповідають доволі жорстким критеріям: мають добре збережену природу, потенціал для розвитку та мають здобутки, щоб ними поділитися.

Про конкретний приклад успішного біосферного резервату «Деснянський» розповів Сергій Панченко, начальник науково-дослідницького відділу Гетьманського НПП. Деснянський БР створений у 2009 році має прогрес у роботі Координаційної ради, організації еколого-освітніх заходів, тут реалізовано чотири міжнародні проекти, які дозволили навчитися управлінню біосферним резерватом. Окрім цього було запроваджено декілька успішних ініціатив, зокрема фестивалів, біологічних шкіл тощо. Також проведено науково-практичні семінари, експедиції, видані буклети і книги, організовано візит-центр, розроблено туристичні маршрути та інше.

Як вже зазначалося, що робота над створенням біосферного резервату «Прип’ятсяьке Полісся» здійснюватиметься в рамках міжнародного проекту Українським товариством охорони птахів за координації Мінекоенерго. Заступник директора Українського товариства охорони птахів Ольга Яремченко розповіла про цілі і завдання Проєкту «Полісся – дика природа без кордонів: збереження одного з найбільших у Європі природних регіонів»: збереження ландшафтів, екосистем і окремих видів. В рамках Проєкту буде відбуватися підтримка сталого природокористування і сприяння економічному розвитку, збереження культурної спадщини, передбачається і організаційно-технічна підтримку, зокрема і з підготовки кадрів, для вирішення проблемних питань охорони природи та сталого розвитку місцевого, регіонального, національного та глобального рівня. Створення біосферного резервату – один із конкретних заходів Проєкту.

Конкретна робота на місцях буде розпочата вже у січні, шляхом проведення круглих столів і зустрічей, де будуть визначенні природні та культурні цінності майбутнього біосферного резервату, а також їх загрози та конкретні меж біосферного резервату.

 
   
   
головна | останні події | прес-релізи | зворотній зв’язок | контакт | про нас
Copyright © 2006-2024 Державне управління охорони навколишнього природного середовища
в Рівненській області. Development by Freesia 2007.