ГОЛОВНА Останні події
Прес-релізи
Зворотній зв’язок Контакт Про нас

Прес-релізи

Економна поки світить, але небезпечна, коли згасне
2 лютого - Всесвітній день водно-болотних угідь
Ви не сміття палите, а природу
3 грудня - міжнародний День боротьби з пестицидами
7 липня - день працівника природно-заповідної справи
Боротьба з бур'янами - необхідність, а недбальство - злочин
Огляд обласних ЗМІ
Година землі
17 червня - Міжнародний день боротьби з опустелюванням
22 травня Міжнародний день біологічного різноманіття
23 серпня - День Державного Прапора України
Кажани - нічні охоронці лісу
Національний природний парк
Відбулись громадські слухання по заводу Kronospan
Створення Українсько-Білоруського транскордонного біосферного резервату «Прип’ятське Полісся»
Щоб завтра не було пізно…
Пластик і синтетика: такі корисні та шкідливі
Центральному Поліссю – сертифікат ЮНЕСКО

Економна поки світить, але небезпечна, коли згасне

Економна поки світить, але небезпечна, коли згасне.
  У 2012 році в Україні було плановано відкрити першу лінію, яка буде переробляти небезпечні відходи: електроніку, елементи живлення, медичне обладнання та поліетилен. В Європі все це збирають в спеціальні контейнери в супермаркетах та переробляють. А в нас населення викидає ці лампи разом з побутовим сміттям, забруднюючи ртуттю сміттєпроводи, сходові та контейнерні майданчики, сміттєвози та шляхи їх руху, полігони твердих побутових відходів та навколишнє середовище.
Не так давно люмінесцентні лампи застосовувалися лише на підприємствах, установах та організаціях. Однак розробка нових конструкцій люмінесцентних ламп із класичними цоколями призвела до більш широкого їх використання, насамперед у побуті. Популярність таких ламп визначається високим коефіцієнтом корисної дії та тривалішим терміном їх експлуатації, що виправдовує їх застосування з економічної та екологічної точки зору.
На упаковці енергозберігаючої лампочки зазначено: „Не викидати у смітники” оскільки, присутня високотоксична ртуть, яка належить до речовин першого класу небезпеки і має надзвичайно токсичну дію. Тому при їх пошкодженні може стати потенційним джерелом забруднення приміщення. Якщо така лампочка розіб’ється – проблем у вас буде стільки ж, як і з розбитим термометром, хоча ртуті в ній міститься менше. Осколки економної лампочки не варто змітати віником у відро для сміття або збирати пилососом, перетворюючи його потім в розсадник ртутного забруднення і розганяючи шкідливі пари по всій квартирі. Місце, де розбилася лампа, потрібно обробити розчином перманганату калію і добре провітрити кімнату.
Особливо небезпечною ртуть вважають через її здатність впливати не тільки на фізичний стан людини, але й на її психічне здоров’я. Під впливом незначних концентрацій людина втрачає працездатність, не може зосередитись, відчуває постійні головні болі та дратівливість, погано спить. Вплив більших концентрацій здатен повністю зруйнувати особистість: людина не може зрозуміти, сита вона чи голодна, в хорошому настрої чи в поганому.

В Україні є великі проблеми з утилізацією небезпечних побутових відходів, тому що спеціально обладнаних пунктів прийому такого сміття від мешканців немає.

На Рівненщині діє ліцензоване, товариство з обмеженою відповідальністю „ЕКО - ХЕЛП”, яке надає послуги юридичним особам із прийому й зберігання небезпечних відходів. Підприємства, установи, організації заключають договори з „ЕКО - ХЕЛП” для збирання люмінесцентних ламп. Спеціальним транспортом працівники товариства приїжджають і забирають лампи з підприємств, установ та зберігають їх на складі, який находиться за адресою: м.Рівне, вул.Чернишова, 6. Суб'єктові господарювання нараховується екологічний податок за збирання та тимчасове зберігання відходів. Після накопичення 6-7 тисяч ламп, їх контейнерами доставляють  для подальшої їх утилізації на переробні підприємства України.  

З 1 січня 2011року підприємства, установи та організації сплачують збір (екологічний податок) за розміщення відпрацьованих люмінесцентних ламп у розмірі 7,5 гривень за одиницю. Більш ефективним буде запровадження податку (збору) на утилізацію, який буде закладений безпосередньо у ціну люмінесцентної лампи при її продажі. Такі кошти повинні цілеспрямовано використовуватися для функціонування системи збору та знешкодження відпрацьованих ламп, що дозволить покращити екологічний стан навколишнього природного середовища, а може й врятувати життя.
 
   
   
головна | останні події | прес-релізи | зворотній зв’язок | контакт | про нас
Copyright © 2006-2024 Державне управління охорони навколишнього природного середовища
в Рівненській області. Development by Freesia 2007.