ГОЛОВНА Останні події Прес-релізи Зворотній зв’язок Контакт Про нас

Екологічний календар

Жовтень

30 вересня -   1 жовтня        Міжнародні дні спостереження за птахами

Такі дні проводяться з ініціативи товариств охорони птахів. До них залучаються усі бажаючі. Під час акції фіксується, які види птахів зустрічаються у тій чи іншій місцевості, в якій кількості, особливості їх поведінки тощо. Основною метою цієї акції є заохочення широкого загалу до пізнання світу пернатих і привернення уваги до проблем їх збереження, оскільки внаслідок діяльності людини і забруднення довкілля, чисельність деяких видів значно зменшується або ж знаходиться під загрозою зникнення. Результати своїх спостережень учасники акцій надсилають в товариства охорони птахів, і такі результати опрацьовуються, узагальнюються та оприлюднюються.                   

2 жовтня -  Всесвітній день свійських тварин

Всесвітній день свійських тварин святкується з 1983 р. щороку 2 жовтня, у день народження Махатми Ганді - передового борця за гуманне поводження зі свійськими тваринами. Відзначення цього дня має на меті викрити, оприлюднити, оплакати та досягти зменшення у майбутньому даремних страждань і смерті мільярдів корів, свиней та інших свійських тварин кожного року на тваринницьких підприємствах і в місцях для забою худоби. В цей день також викриваються спустошувальні наслідки впливу інтенсивного тваринництва на здоров'я людини та стан довкілля.
 

4 жовтня - Всесвітній день захисту тварин

Всесвітній день захисту тварин прийнято відмічати у день смерті Святого Франциска - шанованого католицького угодника, який вважався заступником та покровителем усіх беззахисних, у тому числі тварин. Рішення про щорічне святкування такого дня 4 жовтня було прийнято ще у 1931 р. учасниками Міжнародного конгресу прихильників руху із захисту природи, який проходив в Італії. Це рішення підтримали організації, створені з метою захисту тварин у різних країнах світу. В цей день проводять різноманітні заходи з метою підвищення суспільної свідомості та активності громадян щодо захисту тварин.     

 Всесвітній день мігруючих птахів або Всесвітній день перелітних птахів

Екологічна кампанія, мета якої розширити знання людей про мігруючих птахів, їх місцях проживання і шляхах пересування. Він має глобальне охоплення і є ефективним інструментом, що допомагає підвищити обізнаність мешканців планети про загрози, з якими стикаються перелітні птахи, їх екологічному значенні і необхідність міжнародного співробітництва для їх збереження.Спочатку ця міжнародна дата відзначалася в травні, а з 2018 року проводиться два рази на рік — у другу суботу травня і жовтня. Історичною передумовою встановлення цього Дня стала Міжнародна конвенція з охорони птахів, підписана в 1906 році. Всесвітній день мігруючих птахів проходить під егідою Конвенції з мігруючих видів (CМВ) і Африкансько-Азіатського угоди по мігруючих птахів (АЕWА). Як відомо, ці обидві міжнародні угоди є частиною Екологічної програми ООН (UNEP).             

Друга середа  жовтня -  Міжнародний день із зменшення небезпеки стихійних лих

Генеральна Асамблея ООН, проголосивши з 1 січня 1990 р. Міжнародне десятиріччя із зменшення небезпеки стихійних лих, вирішила оголосити другу середу жовтня Міжнародним днем зі зменшення небезпеки стихійних лих і відмічати його щороку протягом Міжнародного десятиріччя (резолюція 44/236).
 

31 жовтня  -  День Чорного моря

Це свято відзначається у день, коли в 1996 р. шість причорноморських країн - Болгарія, Румунія, Туреччина, Грузія, Росія та Україна - підписали Стратегічний план дій щодо реабілітації та захисту Чорного моря. Цей План був розроблений після проведення всебічних досліджень морського середовища, які показали, що його життєздатність суттєво погіршилась у порівнянні з попередніми трьома десятиріччями. План передбачає здійснення практичних дій, спрямованих на відновлення та збереження довкілля Чорного моря (зменшення забруднення, удосконалення управління живими ресурсами, підтримку соціального розвитку у спосіб, що не шкодить довкіллю, а також фінансування екологічних проектів). Екологічні організації причорноморських країн відмічають цей день низкою акцій, щоб привернути увагу до деградації морського середовища та до необхідності проведення заходів щодо запобігання цьому на регіональному рівні.

 
   
   
головна | останні події | прес-релізи | зворотній зв’язок | контакт | про нас
Copyright © 2006-2024 Державне управління охорони навколишнього природного середовища
в Рівненській області. Development by Freesia 2007.