ГОЛОВНА Останні події
Прес-релізи
Зворотній зв’язок Контакт Про нас

Прес-релізи

Економна поки світить, але небезпечна, коли згасне
2 лютого - Всесвітній день водно-болотних угідь
Ви не сміття палите, а природу
3 грудня - міжнародний День боротьби з пестицидами
7 липня - день працівника природно-заповідної справи
Боротьба з бур'янами - необхідність, а недбальство - злочин
Огляд обласних ЗМІ
Година землі
17 червня - Міжнародний день боротьби з опустелюванням
22 травня Міжнародний день біологічного різноманіття
23 серпня - День Державного Прапора України
Кажани - нічні охоронці лісу
Національний природний парк
Відбулись громадські слухання по заводу Kronospan
Створення Українсько-Білоруського транскордонного біосферного резервату «Прип’ятське Полісся»
Щоб завтра не було пізно…
Пластик і синтетика: такі корисні та шкідливі
Центральному Поліссю – сертифікат ЮНЕСКО

3 грудня - міжнародний День боротьби з пестицидами

Відзначається у день, коли в 1984 р. на пестицидному заводі в Бхопалі (Індія) сталася екологічна катастрофа. Щоб привернути увагу до вирішення проблем, які виникають внаслідок виробництва та застосування небезпечних хімічних речовин, Латиноамериканська мережа активістів проти пестицидів оголосила 3 грудня Днем боротьби з пестицидами, який незабаром став міжнародним. В цей день екологи усього світу проводять акції та протести, нагадуючи про накопичення у довкіллі значної кількості шкідливих хімічних речовин, зокрема пестицидів, які акумулюються в довкіллі і накопичуються в організмах людей і тварин, спричиняючи важкі наслідки для їх здоров'я.

На Україні нагромадження непридатних до застосування пестицидів почалося в 70-80-х роках минулого століття, коли в сільському господарстві широко використовувалися інтенсивні технології і рівень використання пестицидів складав 3-4 кг на гектар сільськогосподарських угідь. Як результат, заборонені до використання та непридатні до застосування пестициди складували у великих кількостях на централізованих складах або в окремих сільських господарствах по всій області.
Пріоритетним питання для Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Рівненській області було і залишається поводження з непридатними до застосування пестицидами, яке потребує як найшвидшого вирішення. Ціна розв’язання даного питання вимірюється не тільки вартісними показниками, а й чистотою навколишнього середовища, здоров’ям та життям людей.
 За сприяння Міністерства екології та природних ресурсів України з Державного фонду охорони навколишнього природного середовища України в 2011 році виділено 2,5 млн. грн. для фінансування робіт з повного вивезення та знешкодження (знищення) 111,218 т незаконтейнеризованих та контейнеризованих непридатних до використання пестицидів та агрохімікатів і тари від них з території області, а саме з Корецького району – 33,125 т, з Сарненського району – 23,141 т, з Зарічненсього району – 34,976 т, з Млинівського району – 1,25 т, з Дубенського району – 18,726 т.
     Протягом вересня-жовтня 2012 року за рахунок коштів з Державного фонду охорони навколишнього природного середовища (1,376 млн. грн.) з території області на утилізацію вивезено непридатні до використання пестициди в кількості 61,186 тонн, в тому числі з території Гощанського району (с. Синів, Горбаків, Симонів, Липки, Малятин, Федорівка, Чудниця) в кількості 37,513 т та Здолбунівського району (с. Гільча та Дермань-2) в кількості 23,673 т. В результаті проведених робіт територія Гощанського району була повністю очищена від непридатних пестицидів.

 За результатами інвентаризації, проведеної у 2019 році, у області зберігаються залишки непридатних пестицидів на території Березнівського, Дубенського, Дубровицького, Здолбунівського, Корецького, Млинівського, Острозького, Радивилівського, Рівненського, Рокитнівського, Сарненського районів та м. Рівне в кількості 46,815 тонн, з них 44,43 тонни законтейнеризовані у 61 контейнер. 
  Вивезення на утилізацію залишків непридатних пестицидів планувалось за рахунок Державного фонду охорони навколишнього природного середовища, для чого департаментом екології та природних ресурсів були направлені відповідні запити на виділення коштів до Мінприроди України. Протягом 2013-2019 років на проведення даних робіт кошти не виділялись. 
 
   
   
головна | останні події | прес-релізи | зворотній зв’язок | контакт | про нас
Copyright © 2006-2024 Державне управління охорони навколишнього природного середовища
в Рівненській області. Development by Freesia 2007.