ГОЛОВНА Останні події Прес-релізи Зворотній зв’язок Контакт Про нас

Стратегічна екологічна оцінка

Законодавство України щодо стратегічної екологічної оцінки

12 жовтня 2018 року в Україні вступив в дію Закон „Про стратегічну екологічну оцінку” (далі – Закон), прийнятий Верховною Радою України  20 березня 2018 року.

З повним текстом Закону можна ознайомитись за посиланням: 

http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2354-19

Впровадження стратегічної екологічної оцінки є частиною Національного плану дій щодо державної політики України та пункту 1688 плану заходів з імплементації Угоди про асоціацію, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25 жовтня 2017 року № 1106.

Стратегічна екологічна оцінка (СЕО) – це систематичний процес виявлення, аналізу та подальшого врахування екологічних факторів і можливих екологічних наслідків при розробленні державних, місцевих чи галузевих програм.

Закон регулює відносини у сфері оцінки наслідків для довкілля, у тому числі для здоров’я населення, виконання документів державного планування, які стосуються сільського господарства, лісового господарства, рибного господарства, енергетики, промисловості, транспорту, поводження з відходами, використання водних ресурсів, охорони довкілля, телекомунікацій, туризму, містобудування або землеустрою (схеми) та виконання яких передбачатиме реалізацію видів діяльності (або які містять види діяльності та об’єкти), щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля, або які вимагають оцінки, зважаючи на ймовірні наслідки для територій та об’єктів природно-заповідного фонду та екологічної мережі, крім тих, що стосуються створення або розширення територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

Дія Закону не поширюється на:

1) документи державного планування, що стосуються виключно національної оборони або дій у разі надзвичайних ситуацій;

2) бюджети, бюджетні програми та фінансові плани;

3) програми економічного і соціального розвитку Автономної Республіки Крим, областей, районів, міст, сіл, селищ на короткостроковий період (цей критерій діятиме до 1 січня 2020 року).

Законом передбачено внесення змін до таких законодавчих актів, а саме:

1)       Земельного кодексу України;

2)       Закону України „Про охорону навколишнього природного середовища”;

3)       Закону України „Про регулювання містобудівної діяльності”;

4)       Закону України „Про державні цільові програми”;

5)       Закону України „Про курорти”.

Також, на виконання пунктів 6 та 7 частини першої статті 6 Закону „Про стратегічну екологічну оцінку” затверджено Методичні рекомендації, з якими можна ознайомитися за посиланням:

https://menr.gov.ua/files/docs/nakazy/2018/nakaz_296.pdf

Дані методичні рекомендації розроблені для використання центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, спеціалістами та науковцями, залученими до консультацій, а також представниками громадськості, які братимуть участь у стратегічній екологічній оцінці.

Контакти для зворотного зв’язку та додаткової інформації:

Відділ оцінки впливу на довкілля департаменту екології та природних ресурсів Рівненської обласної державної адміністрації (33028, м. Рівне, вул. Толстого, 20)

e-mail: info@ecorivne.gov.ua

             тел. (0362) 26-47-23

 

 
   
   
головна | останні події | прес-релізи | зворотній зв’язок | контакт | про нас
Copyright © 2006-2020 Державне управління охорони навколишнього природного середовища
в Рівненській області. Development by Freesia 2007.